Protokół posiedzenia Komisji Artystycznej

X Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Młodzieżowych Melpomena 2013

Środa Wielkopolska 22-23 listopada 2013r.

 

Komisja Artystyczna w składzie:

1. Małgorzata Łodej - Stachowiak – przewodnicząca jury

2. Michał Grudziński

3. Piotr Dobrowolski

 

Po obejrzeniu 12 spektakli postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:

Grand Prix – statuetkę Melpomena 2013, nagrodę finansową w wysokości 700 zł

Dla Grupy Teatralnej Bez Nazwy za spektakl „SMOKI”

 

I Miejsce, oraz nagrodę finansową w wysokości 500 zł

Dla grupy tearlanej Krzesiwo za spektakl „40 cztery”

 

II Miejsce, oraz nagrodę finansową w wysokości 400 zł

Dla Teatru OTczapy za spektakl „Kaszalot”

 

III Miejsce, oraz nagrodę finansową w wysokości 200 zł

Dla Teatru Nieco Większych Form za spektakl „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo dulscy show”

 

Wyróżnienie oraz nagrodę finansową w wysokości 200 zł

Dla Teatru Niby Nic za spektakl „Świat jest teatrem”

 

Wyróżnienie oraz nagrodę finansową w wysokości 200 zł

Dla grupy teatralnej Przy Okazji za spektakl „Życie nam się rozerwało”

 

 

Nagrody Aktorskie dla

Jana Cieciory za rolę Jerzego Jeża w spektaklu „Jak Stach Makowego Potwora pokonał”

Anny Kubot za rolę Myszy w spektaklu „Jak Stach Makowego Potwora pokonał”

Zuzanna Krzyżaniak za rolę Mai w spektaklu „Po drugiej stronie lustra”

Gabrieli Wolniakowskiej za rolę Lustra w spektaklu „Po drugiej stronie lustra”

Julii Rygiel za rolę „Królewny Pięknotki” w spektaklu „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”

Oliwii Walas za rolę „Wiedźmiły” w spektaklu „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”

Arkadiusza Jurgi za rolę Zbyszka w „Moralności Pani Dulskiej”

Alicji Matysiak za rolę Juliasiewiczowej w „ Moralności Pani Dulskiej

Moniki Waszak za rolę Ewy w spektaklu „Świat jest teatrem”

Bartosza Urbańskiego za rolę „Zwyczajnego pana” w spektaklu „Świat jest teatrem”

Justyny Niciejewskiej za rolę szefowej fitness i śmierci w spektaklu „Świat jest teatrem”

Michała Orchowskiego za rolę Kamila w spektaklu „40 cztery”

Leszka Nurzyńskiego za rolę Martina w spektaklu „40 cztery”

Agnieszki Łukaszewicz za rolę w spektaklu „40 cztery”

Jakuba Liberkowskiego za rolę Kaszalota w spektaklu „Kaszalot”

Joanny Figas za rolę pchły w spektaklu „Kaszalot”

Daniela Olczaka za rolę lalki, tajemniczego ktosia, kaszalota i starego kasztana w spektaklu „Kaszalot”

Aleksandry Lachowicz za rolę Dulskiej I w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

Bartłomieja Sporniaka za rolę Rulskiego w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

Magdaleny Gajewskiej za rolę Magdy w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

Mateusza Tarlagi za rolę w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

Zuzanny Austyn za rolę Hesi w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

Alicji Fugiel za rolę Meli w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show”

 

Wyróżnienie aktorskie dla całej obsady aktorskiej spektaklu „Życie nam się rozerwało” teatru „Przy Okazji”.

 

Nagroda dla instruktora teatru „Bez Nazwy” - pani Doroty Garczarek.

Nagroda dla instruktora teatru „Krzesiwo” – pana Ryszarda Polaszka.

Nagroda dla instruktora teatru „Niby Nic” – pani Kamillii Kiermasz.

Nagroda dla instruktora teatru „OTczapy” – pani Elżbiety Górczyńskiej.

 

Wyróżnienie za scenografię i kostiumy w spektaklu „Smoki” dla teatru „Bez Nazwy”.

Wyróżnienie za dramaturgię w spektaklu „Moralność pani Dulskiej” dla grupy teatralnej „Pestka”.

Wyróżnienie za wizję plastyczną w spektaklu „DREAMLESS” Niezależnego Teatru Dawka Śmiertelna.

Wyróżnienie za scenariusz spektaklu „40 cztery” teatru „Krzesiwo” dla pana Ryszarda Polaszka.

Wyróżnienie za ruch sceniczny w spektaklu „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show” Teatru Nieco Większych Form.

 

 

Komisja Artystyczna docenia wielki wkład pracy,  zaangażowanie i wysiłek włożony w prezentowane spektakle.

 

 

Podpisy komisji artystycznej

 

Środa Wielkopolska, 23 listopada 2013.