statuetka201113 najlepszych zespołów teatralnych z całej Polski, warsztaty, atrakcje pozakonkursowe a na zakończenie Rękodzieło Artystyczne – witamy na Melpomenie 2011, kolejnej edycji teatralnego święta w Środzie Wielkopolskiej.

 

Już po raz ósmy Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej gościł na swojej scenie jeden z najciekawszych konkursów teatralnych w Polsce. Tradycją stało się, że w połowie listopada miejsce to zamienia się w małe teatralne księstwo. Bardzo cieszy nas fakt, że z roku na rok przybywa zgłoszeń, a spektakle są na coraz wyższym poziomie. Dzięki działaniom pracowników Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej kolejny raz możemy cieszyć się dofinansowaniem z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Dzięki tym środkom mogliśmy w stu procentach pokryć koszty Waszego pobytu oraz zapewnić Wam dodatkowe atrakcje.

W tym roku w jury zasiedli aktywni twórcy kultury poznańskiej – pani Małgorzata Łodej - Stachowiak, na co dzień aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, pan Piotr Dobrowolski – teatrolog, aktor, reżyser, doktor Zakładu Estetyki Literackiej UAM w Poznaniu oraz pan Maciej Adamczyk – współtwórca poznańskiego Teatru Porywaczy Ciał, absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale lalkarskim we Wrocławiu.

Podobnie, jak w roku ubiegłym uczestnikom zaproponowaliśmy warsztaty teatralne. Tegoroczne warsztaty odbyły się w dwóch blokach tematycznych.

W ramach Melpomeny zaproponowaliśmy także pozakonkursowe atrakcje teatralne. W piątekodbył się pokaz spektaklu „To była piękna…” w wykonaniu Kościańskiego Teatru Kameralnego. W sobotę, po zakończeniu konkursu odbył się wyjątkowy spektakl – krakowski Teatr Figur zaprezentuje „Rękodzieło Artystyczne”.