orbitaKOŁO TEATRALNE ORBITA

Koło Teatralne ORBITA działa przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. Zespół działa w zmiennym składzie od ośmiu lat. Na MELPOMENIE 2011 otrzymał wyróżnienie. W tym roku zespół zaprezentuje spektakl pod tytułem „Mały książę” w reżyserii Anny Czerniak i Henryki Hanc.

 

szpilkaSZPILKA

Grupa pracuje razem już cztery lata. Tworzą ją dzieci w wieku od dziesięciu do dwunastu lat. W ubiegłym roku zespół (jako „Szpilka Mini”) zdobył trzecie miejsce na MELPOMENIE. Teatr jest laureatem łódzkiej „Dziatwy”, wystąpił również na I Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan oraz otrzymał Grand Prix Konfrontacji Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych województwa wielkopolskiego „Dzień dobry sztuko 2011”. Na MELPOMENIE 2012 zespół zaprezentuje „Krzywą bajkę” w reżyserii Ewy Pawlak, Aldony Piwońskiej i Izabeli Ochoty.

 

beznazwyTEATR BEZ NAZWY

Teatr Bez Nazwy swoją siedzibę ma w Zespole Szkół w Przedczu a powstał w 2010 roku z inicjatywy absolwentów przedeckiego gimnazjum. Od tej pory, rozsiani po różnych szkołach w Wielkopolsce spotykają się co piątek w swoim dawnym gimnazjum by bawić się w teatr. Spektakl, który zobaczymy, „Całkiem niewiarygodna historia...” jest drugim dużym projektem grupy. Oprócz udziału w przeglądach i konkursach „Teatr bez nazwy” występuje też w zaprzyjaźnionych ośrodkach kultury. Zespół ma już na koncie pierwsze nagrody grupowe i indywidualne. Na MELPOMENIE 2011 otrzymał indywidualną nagrodę aktorską. W tym roku zespół zaprezentuje „Całkiem niewiarygodną historię, czyli wariacje na temat... Ożenku M. Gogola” w reżyserii Anny Czerwińskiej i Elżbiety Łuczak.

 

pchlaTEATR POMPON

Działa od 2007 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwonaku. Tworzy spektakle oparte na tekście ale ubrane w formę plastyczną i ruchową. Teatr ma przede wszystkim bawić i uczyć, dlatego też uczestnicy sami tworzą postacie, etiudy i rozwiązania sceniczne, poprzez kontrolowaną improwizację i warsztaty. W trakcie zajęć poznają podstawowe tajniki gry aktorskiej, zajmując się nie tylko dramą ale także pantomimą, teatrem plastyki, ruchu i tańca. Do tej pory zespół stworzył trzy spektakle: „Karolina w krainie baśni”, „Dziaduszki” oraz „To Ja, Szachrajka”. Właśnie ten ostatni spektakl w reżyserii Anny Rozmianiec zobaczymy na tegorocznej MELPOMENIE.

 

kamagoKAMAGO

Grupa „Kamago” powstała w 2009 roku. Tworzą ją dziewczęta z różnych klas – zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich. „Kamago” ma na swym koncie dużo sukcesów na PFT: Nagroda Dyrektora Teatru Polskiego Pawła Łysaka na III PFT „poPatrz” (za spektakl „Sala”), drugie miejsce na II PFT „poPatrz” (za spektakl „Blog”), nagrody aktorskie. W roku 2012 teatr zdobył nagrodę Grand Prix na wyżej wymienionym festiwalu. W nagrodę reprezentował województwo kujawsko – pomorskie na VII Przystanku Pat, który odbył się w Lubińcu. Zespół zaprezentuje spektakl pod tytułem „My” w reżyserii Małgorzaty Skonieczki oraz Beaty Mistera – Lewandowskiej.

 

bajkiTEATR BAJEK NOGAJSKICH

Teatr Bajek Nogajskich jest kontynuacją wakacyjnych warsztatów teatralnych zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku. Warsztaty prowadzone były prowadzone przez aktorów Anitę i Krzysztofa Zygmów odbywały się w zabytkowej zagrodzie tatarskiej w Strobiecku Miejskim. Na zakończenie projektu, w ostatnią niedzielę sierpnia, odbyły się prezentacje bajek przygotowanych przez wszystkie grupy wiekowe. Proponujemy państwu spektakl najstarszej grupy składający się z trzech bajek: „Zły język”, „O kobiecie, z którą nawet azdaa nie wytrzymał” oraz „Stary Turkmen i stary Nogajec”. Wszystkie trzy bajki w reżyserii Anity Pawlak – Zygmy i Krzysztofa Zygmy zobaczymy na tegorocznej MELPOMENIE.

 

krakowTEATR NIECO WIĘKSZYCH FORM

Teatr Nieco Większych Form funkcjonuje od 2004 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych w Krakowie. Od lat łączy entuzjazm i pokorę, te najszlachetniejsze cechy amatorstwa – miłości wobec dziedziny teatru, służącego twórczym spotkaniom nauczycieli, uczniów, absolwentów, a może po prostu człowieka z człowiekiem. Do tej pory Teatr Nieco Większych Form wystawił szesnaście spektakli. Między innymi: „Nowatorskie Jasełka”, „W oparach absurdu”, „Góralskie jasełka”, „Bogowie Olimpu”. W czasie MELPOMENY 2012 zaprezentuje „PoBOYowisko w Krakowie” w reżyserii Agnieszki Rzepki – Basta.

 

noviZESPÓŁ TEATRALNY NOVI

Grupa teatralna NOVI działa przy Domu Kultury w Przeźmierowie. Obecnie liczy czternaście osób i spotyka się raz w tygodniu pracując nad kolejnym spektaklem lub pogłębiając swoje aktorskie umiejętności na zajęciach warsztatowych. Słowo, ruch sceniczny, wyobraźnia to pojęcia, wokół których skupiają się NOVI. Zespół dotychczas zrealizował między innymi przedstawienia: „Czas robi swoje, a ty człowieku?”, „Homo homo, ale nie wszystko wiadomo”, „Białe plamy są czarne, czarne plamy są czerwone, żółte białe...”. Za przedstawienie „Bolero” na MELPOMENIE 2010 zespół otrzymał wyróżnienie za koncepcję inscenizacyjną. W tym roku zespół zaprezentuje spektakl pod tytułem „Wielka płyta” w reżyserii Teresy Mańczak – Cikuszy.

 

fenomenTEATR FEOMEN

Zespół w zmiennym składzie działa od 2009 roku. Do zespołu należą uczniowie Gimnazjum im. A Borysa w Witkowie. W roku 2012 Fenomen wziął udział w VI Edycji Sceny Amatora w Teatrze w Gnieźnie oraz w IX Ratajskim Przeglądzie Teatralnym w Poznaniu. Został nagrodzony w Wojewódzkim Konkursie w Suchym Lesie i na III Wielkopolskim Spotkaniu Teatralnym w Koninie. Na MELPOMENIE 2012 zobaczymy „Bajkę o włosie Patryku” w reżyserii Barbary Nowakowskiej.

 

debiutDEBIUT

Zespół istnieje od 2004 roku. W tym czasie wielokrotnie zmieniał się jego skład. Debiut kilkakrotnie brał udział w MELPOMENIE. Grupa uczestniczy również w innych przeglądach teatralnych oraz prezentuje efekty swojej pracy społeczności szkolnej i lokalnej. W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć „Smutną królewnę” w reżyserii zespołu.

 

zawiasGRUPA TEATRALNA ZAWIAS

Grupa Teatralna Zawias istnieje od 2009 roku i powstała z istniejącej poprzednio Grupy Teatralnej Zespołu Szkół Nr 1. Skupia uczniów gimnazjum i liceum. Ma na swym koncie między innymi spektakle: „Bolero”, „Jeleń”, „Mironczrnia”, za który w 2010 roku otrzymała pierwszą nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych w Krakowie. Członkowie grupy są uczniami ora absolwentami klas teatralnych w Zespole Szkół Nr 1 w Oświęcimiu. „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze” to tytuł spektaklu w reżyserii Agaty Nasiłowskiej, który będziemy mieli możliwość zobaczyć w czasie konkursu.

 

koloGRUPA TEATRALNA  KOŁO

Grupa rozpoczęła działalność w roku 2010 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Do tej pory grupa wystawiła trzy spektakle: „Jak zreformować mężczyznę”, „Jak wytrzymać z nastolatką” oraz „Śpiąca Królewna”. „Śpiącą Królewnę” w reżyserii Elżbiety Górczyńskiej będziemy mieli okazję zobaczyć w tym roku.

 

 

przyokazjiTEATR PRZY OKAZJI

Zespół działa od pięciu lat przy Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym. Do tej pory zdobył pierwsze miejsce na festiwalu „Marcinek” w 2010 roku, dwukrotnie brał udział w Wiośnie Teatralnej Młodych organizowanej przez CK Zamek w Poznaniu oraz brał udział w MELPOMENE 2010. W tym roku zobaczymy spektakl pod tytułem „Śmierć porucznika” w reżyserii Grażyny Smolibockiej.