orbitaKOŁO TEATRALNE ORBITA

Koło Teatralne ORBITA działa przy Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy. Zespół działa w zmiennym składzie od dziewięciu lat. Na MELPOMENIE 2011 otrzymał wyróżnienie. W tym roku zespół zaprezentuje spektakl pod tytułem „Po drugiej stronie lustra” w reżyserii zespołu i instruktorek: Anny Czerniak i Henryki Hanc.

 

 

szpilkaSZPILKA

Grupa pracuje razem szósty rok ale teatr pos obecną nazwą działa w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku od 2000. "Szpilka" prezentowała swoje przedstawienia na wielu festiwalach odnosząc sukcesy m.in. na łódzkiej "Dziatwie", w Suchym Lesie "Dzień dobry Sztuko" - 2 razy Grand Prix. Na Melpomenie zespół otrzymał dwukrotnie trzecią nagrodę. Instruktorki bardzo dbają o to, aby mali aktorzy "kochali teatr w sobie, a nie siebie w teatrze". Mają nadzieję, że widać to na scenie.  Na MELPOMENIE 2013 zespół zaprezentuje „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” w reżyserii Ewy Pawlak, Aldony Piwońskiej i Izabeli Ochoty.

 

tnwffTEATR NIECO WIĘKSZYCH FORM

Teatr Nieco Większych Form funkcjonuje od 2004 roku. Ich działaniem jest odkrywanie pasji, promowanie wartości - prawdy, dobra, piękna. Ich dotychczasowe osiągnięcia: 2 miejsce w Przeglądzie Teatrów Dziecięcych (Kraków), 2miejsce w Przeglądzie Kabaretów Młodzieżowych (Kraków), 1 miejsce w Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych (Kraków), 1 miejsce w Małopolskim Przeglądzie Inscenizacji Baśniowych oraz 1 miejsce w Melpomenie 2012. W czasie MELPOMENY 2013 zaprezentują „Nie wszystek umrzesz Felicjanie albo Dulscy Show” w reżyserii Agnieszki Rzepki – Basta.

 

novi2015ZESPÓŁ TEATRALNY NOVI

NOVI to 12 osobowa grupa gimnazjalistów i licealistów działająca os 2007 roku w Domu Kultury w Przeźmierowie, w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Podgórnym. Na przestrzeni kilku lat, w zmiennej strukturze zespołu, powstały przedstawienia: "Czas robi swoje, a ty człowieku?", "Homo, homo ale nie wszystko wiadomo", "Katastrofa", "Teatrzyk Zielona Gęś", "Od ucha do ucha", "Bolero" (wyróżnienie za koncepcję inscenizacyjną na Melpomenie 2010), "Białe plamy są czarne, czarne plamy są czerwone, żółte, białe...", "Wielka płyta" (wyróżnienie za pracę zespołową na Melpomenie 2012). W tym roku zespół zaprezentuje spektakl pod tytułem „Jak Strach Makowego Potwora pokonał” w reżyserii Teresy Mańczak – Cikuszy.

 

otczpyTEATR OTCZAPY

Grupa rozpoczęła działalność w roku 2009 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Są grupą bardzo różnych ludzi. Można powiedzieć, że są z innych bajek. Jak postaci z bardzo odmiennych sztuk teatralnych, które pewnego dnia spotkały się i postanowiły stworzyć wspólny spektakl. Oddzielnie są inni, lecz razem tworzą niezwykły scenariusz. 

Do tej pory stworzyli: - plenerowa ilustracja artystyczna z okazji Wojewódzkich obchodów Wielkopolskiej Wiosny Ludów - premiera 02.05.2013r. w Sokołowie. (scenariusz i reżyseria E. Górczyńska) - "Kaszalot" Marty Guśniowskiej - premiera 20.04.2013r.(reż. Elżbieta Górczyńska) - Widowisko plenerowe z okazji 94 rocznicy Powstania Wielkopolskiego - 29.12.2012r. (scenariusz i reżyseria E. Górczyńska) - "Śpiąca Królewna" Bogusław Kierc - 2011-2012 (reż. E.Górczyńska) SPEKTAKL DYPLOMOWY PWST w Krakowie filia we Wrocławiu - "Jak wytrzymać z nastolatką" Bruce Cameron - 2010 (reż. E.Górczyńska) - "Jak zreformować mężczyznę" Bruce Cameron - 2009 (reż. E.Górczyńska). W tym roku zobaczymy spektakl "Kaszalot" w reżyserii Elżbiety Górczyńskiej. 

 

przyokazjiTEATR PRZY OKAZJI

Zespół działa od 6 lat przy Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie Podgórnym. Do tej pory zdobył pierwsze miejsce na festiwalu „Marcinek” w 2010 roku, trzykrotnie brał udział w Wiośnie Teatralnej Młodych organizowanej przez CK Zamek w Poznaniu oraz dwukrotnie w MELPOMENIE. W tym roku zobaczymy spektakl pod tytułem „Życie nam się rozerwało” w reżyserii Grażyny Smolibockiej.

 

 

DawidGRUPA TEATRALNA KRÓLA DAWIDA

Grupa Teatralna Króla Dawida istnieje 4 rok w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej im. Króla Dawida w Poznaniu. Na zajęcia przychodzą uczniowie klas IV-VI. W każdym roku skład zespołu się zmienia. Brali udział w ubiegłorocznym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Środzie. Na Melpomenie 2013 zadebiutują spektaklem "Drużyna i pierścień"  w reżyserii Aliny Tomczak. 

 

 

krzesiwoKRZESIWO

Teatr Krzesiwo istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru. Największą rolę odgrywa słowo, stąd oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją, budują intymną relację na linii widownia-scena. Krzesiwo ma na swoim koncie ponad sto nagród na różnego rodzaju festiwalach teatralnych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Scenariusze wszytkich spektakli napisał opiekun grupy – Ryszard Polaszek. “40 cztery” jest jedenastym w jego dorobku, a jego premiera odbyła się 21 marca tego roku. Skład zespołu tworzy młodzież w wieku od 15 do 25 lat. informacje o nich można znaleźć także na stronie  http://teatrkrzesiwo.wordpress.com. Na Melpomenie 2013 zaprezentują spektakl "40 cztery" w reżyserii Ryszarda Polaszka. 

 

nibynicNIBY NIC

  Zespół działa od 2005 roku, ale jego skład wciąż się zmienia. NIBY NIC prezentuje się w kaliskim środowisku ale i odwiedza różne festiwale teatralne. Grupa zdobyła GRAND PRIX Melpomeny 2011. Na tegorocznym konkursie zobaczymy spektakl "Świat jest teatrem" w reżyserii Kamilli Kiermasz. 

 

 

 

dawka smiertelna 2NIEZALEŻNY TEATR DAWKA ŚMIERTELNA

 Teatr działa w Mysłowicach os 2004r. pod opieką instruktorską Lucjana Kwaśniaka (BlackL.) Domeną Dawki jest sztuka ukazująca świat w ciemnych barwach oraz mocny i szokujący przekaz zmuszający widza do refleksji. Grupa realizuje  wyłącznie autroskie spektakle. Najnowszy spektakl DREAMLESS to historia upadku człowieka - ludzi, ktorzy szukając ucieczki przed otaczającą ich rzeczywistością, podążają w jednym kierunku, po równi pochyłej na samo dno. (więcej na stronie  http://www.dawkasmiertelna.jcom.pl/

 

 

beznazwy4GRUPA BEZ NAZWY

 Zespół działa w Szkole Podstawowej w Owińskach. W skład zespołu wchodzą wszystkie dzieci które chcą spróbować być aktorem z klas 0-VI. Na Melpomenie 2011 zajęli 1. miejsce. W tym roku zobaczymy ich w spektaklu "Smoki" w reżyserii Doroty Garczarek. 

 

 

 PESTKA

 Zespół działa wiele lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim, uzyskał nagrody w powiatowych i wojewódzkich konfrontacjach teatralnych. Na Melpomenie 2013 zadebiutuje spektaklem "Moralność pani Dulskiej" w reżyserii Grażyny Mójty.