Małgorzata Łodej-Stachowiak

gosiaAktorka z ponad 28-letnim doświadczeniem i lektorka radiowa i telewizyjna z ponad 25-letnim stażem. Zagrała dziesiątki ról teatralnych, m.in. Ofelię, Antygonę, Anielę w „Ślubach panieńskich” i Klarę w „Zemscie” Fredry, Księżnę Irinę Wsiewołodowną Zbereźnicką-Podbereską w „Szewcach” Witkacego, Panią w „Pieszo” Mrożka, Fiamettę w „Dekameronie”, Królową Marię w „Król umiera czyli ceremonie” Yonesco, Elwirę we „Fredro dla dorosłych”, Felicję w „Pułapce” Różewicza, Lindę w „Zagraj to jeszcze raz Sam” Woody Allena. Za „role witkacowskie” otrzymała w 1992r. Medal Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego w Poznaniu. Ostatnio można ją oglądać na deskach Teatru Nowego w Poznaniu m.in. w roli Donny Claudii w „Oszuście” Goldoniego czy w roli Pasażerki w „Firmie” - spektaklu duetu Strzępka-Demirski. Wcześniej pracowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i we Wrocławskim Teatrze Lalek - w tych trzech teatrach pod nazwiskiem MałgorzataMielcarek. Swoje doświadczenia zawodowe i staż asystencki w PWST we Wrocławiu wielokrotnie wykorzystywała prowadząc szkolenia i zajęcia warsztatowe z dziedziny pracy głosem, techniki wymowy, autoprezentacji i aktorskiej analizy tekstów literackich oraz zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą.

 

Grażyna Wydrowska

IMG 9361Poznańska aktorka, reżyserka, animatorka działań teatralnych, współzałożycielka Teatru i Fundacji Wierzbak, realizatorka kilkunastu przedstawień w kraju i za granicą dla dzieci, młodzieży i dorosłych w tym spektakli autorskich. W ramach Fundacji Wierzbak zrealizowała szereg programów o charakterze artystyczno-wychowawczym np. „Sztuka Wolnego Czasu” (praca z dziećmi i młodzieżą na rzecz zagospodarowania wolnego czasu w ich środowisku), SPAZM (Sztuka Przeciw Aspołecznym Zachowaniom Młodzieży) – program realizowany w zamkniętych ośrodkach typu Monar czy zakładach poprawczych. W latach 1995–1999 kierowała międzynarodowym projektem „Quo vadis, Europe?” realizowanym z grantu „Kalejdoskop” Unii Europejskiej, w którym uczestniczyli młodzi artyści z Belgii, Niemiec i Polski. Współtwórczyni Ogólnopolskiego Festiwalu Mlodego Teartu „Off-biennalle” w Poznaniu. Laureatka Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego, Nagrody Artystycznej im. Jana Dormana, Nagrody Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży, kilkunastu nagród i wyróżnień za twórczość teatralną, m.in. za spektakl „Wypukły”.

 

Piotr Dobrowolski

piterTeatrolog, estetyk, doktor literaturoznawstwa. W czasach studiów w angielskim Dartington College of Arts, razem z członkami międzynarodowej grupy teatralnej Drop in the Ocean występował w kilku krajach Europy, pracował w cyrku i na teatralnymn statku w portach Morza Egejskiego. Dzisiaj, jako pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zajmuje się współczesną literaturą i teorią kultury, a szczególnie interesuje go estetyka dramatu, teatru i performansu. Redagował książkę Dramatyczność i dialogowość w kulturze, regularnie współpracuje jako autor z czasopismami „Dialog” i „Czas Kultury”. Jest recenzentem teatralnym – publikuje m. in. w „Teatrze” i „Didaskaliach” – tłumaczem tekstów literackich i naukowych, autorem książki Estetyka odrzucenia w dramacie i teatrze współczesnym. Uczestnik i współorganizator poznańskiego życia kulturalnego, jesienią tego roku pracuje przy projektach DramArt (publicznych czytań i dyskusji ważnych, a zapomnianych, tekstów dramatycznych), publicznych projekcjach pereł Teatru TV i Forum Aktywnego Widza w Teatrze Nowym.