Wrasztaty teatralne na Melpomenie 2015 poprowadzą: 

 

12033220 994161977288769 8078349723829896459 nEwa Obrębowska-Piasecka 

dziennikarka, autorka kilku tysięcy tekstów, pracowała w Wydawnictwie Miejskim Posnania, gdzie tworzyła portal kulturapoznan.pl i pełniła obowiązki redaktor naczelnej miesięcznika „IKS", autorka książek „Miasto w teatrze" i „Rozmowy wokół Zygmunta Warczygłowy", przez dwie dekady prowadziła zajęcia warsztatowe poświęcone dziennikarstwu na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, aktywnie zaangażowała się w działania Sztabu antykryzysowego na rzecz poznańskiej kultury, a także organizację Poznańskiego Kongresu Kultury.

 

Warsztat: Czytanie pisania na scenie/ Ewa Obrębowska-Piasecka
Tytuł warsztatu odnosi się do metaforycznego określenie znakomitego krytyka teatralnego Konstantego Puzyny, który "pisaniem na scenie" nazwał sposób pracy nad spektaklem bez dramatu, w oparciu o aktorskie improwizacje, na bazie fragmentów tekstów literackich, publicystycznych, a także języka potocznego. ​Podczas warsztatów powstaną krótkie etiudy, którym uczestnicy będą nadawać różne sensy, akcentując ich wybrane aspekty lub wpisując je w zaskakujące konteksty. 
 
 
 

kasiapKatarzyna Pawłowska/ Teatr Porywacze ciał

aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni niezależnego, wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą Teatru Porywacze Ciał z Poznania. Od 22 lat prowadzi warsztaty aktorskie oparte na autorskim przez lata praktyki wypracowanym (i sprawdzonym) programie. W 2013r założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Wypadkową systematycznej półrocznej pracy w Studiu jest wspólnie przygotowany pokaz podczas Festiwalu Malta w Poznaniu. W tym roku powstaje Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Katowicach oraz we Wrocławiu.

Warsztat: Autogeniczny przygotowany w oparciu o techniki teatralne/ Katrzyna Pawłowska
Bazą warsztatów jest praca nad głosem i ciałem pozwalająca na odkrycie i zlikwidowanie blokad napięciowych w organizmie a co za tym idzie pozbycie się nagromadzonych przez różne stresowe sytuacje napięć i w efekcie uwolnienie drzemiącej w nas ekspresji. W ramach warsztatu, ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych potrzeb biorących w nim udział osób. Podczas zajęć uczestnicy uczą się jak rozluźniać mięśnie w swoim ciele, jak panować nad oddechem a tym samym i nad głosem.

 

 

adaAdrianna Mańczak-Rogoża

absolwentka filologii polskiej i Akademii Trenera (UAM) z dyplomem logopedy (WSNHiD) oraz aktora scen muzycznych (Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena). Laureatka konkursów poezji śpiewanej i piosenki estradowej. Na co dzień prowadzi Klub Piosenki i Poezji w MDK2 w Poznaniu oraz treningi emisji głosu (grupowe i indywidualne). Bierze udział w nagraniach lektorskich i audiobooków. Współtworzyła wydarzenia artystyczne grupy Artenground. 

Warsztat: Weź głos na warsztat/ Adrainna Mańczak-Rogoża

Celem treningu jest poznanie nawyków, umożliwiających zdrową ekspresję wokalną. Ćwiczenia obejmują obszar oddychania, artykulacji, fonacji i rezonansu. Zapraszają do poznania mechanizmu powstawania głosu oraz świadomego korzystania z jego możliwości na scenie i w życiu codziennym. Trening obejmuje pracę z ciałem, prowadząca do ożywiania słowa i dźwięku.   

 

 


 

 

Warsztaty 22 listopada 2015, niedziela. Podział grup:

 

Godz.

Prowadząca

Uczestnicy

grupa

10.00

Katarzyna Pawłowska

Teatr TU,

Grupa Artystyczna SAFO

I

10.00

Adrianna Mańczak-Rogoża

Teatr NP

II

10.00

Ewa Obrębowska-Piasecka

NOVI,

Teatr Akademii Sztuk Scenicznych PAPA

III

13.00

Katarzyna Pawłowska

Grupa Teatralna SCENA 138,

Teatr Dwóch Krzeseł, Teatr KOD

IV

13.00

Adrianna Mańczak-Rogoża

Młodzieżowa Grupa Teatralna „Lustro”,

Teatr CYK

V

13.00

Ewa Obrębowska-Piasecka

Teatr Otczapy, Teatr bez (Pre)Tekstu

VI

 

Warsztaty odbywają się w salach Gimnazjum nr 1.

Prowadzące będą czekać na grupy 10 minut przed rozpoczęciem zajęć w stołówce.

Prosimy uczestników o zabranie wygodnego stroju i obuwia.