Małgorzata Łodej-Stachowiak

Bez nazwy-1Aktorka z ponad 30-letnim doświadczeniem i lektorka radiowa i telewizyjna z ponad 25-letnim stażem. Zagrała dziesiątki ról teatralnych, m.in. Ofelię, Antygonę, Anielę w „Ślubach panieńskich” i Klarę w „Zemscie” Fredry, Księżnę Irinę Wsiewołodowną Zbereźnicką-Podbereską w „Szewcach” Witkacego, Panią w „Pieszo” Mrożka, Fiamettę w „Dekameronie”, Królową Marię w „Król umiera czyli ceremonie” Yonesco, Elwirę we „Fredro dla dorosłych”, Felicję w „Pułapce” Różewicza, Lindę w „Zagraj to jeszcze raz Sam” Woody Allena. Za „role witkacowskie” otrzymała w 1992r. Medal Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego w Poznaniu. Ostatnio można ją oglądać na deskach Teatru Nowego w Poznaniu m.in. w roli Donny Claudii w „Oszuście” Goldoniego czy w roli Pasażerki w „Firmie” - spektaklu duetu Strzępka-Demirski. Wcześniej pracowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i we Wrocławskim Teatrze Lalek - w tych trzech teatrach pod nazwiskiem MałgorzataMielcarek. Swoje doświadczenia zawodowe i staż asystencki w PWST we Wrocławiu wielokrotnie wykorzystywała prowadząc szkolenia i zajęcia warsztatowe z dziedziny pracy głosem, techniki wymowy, autoprezentacji i aktorskiej analizy tekstów literackich oraz zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą.

 


 

 

Ewa Obrębowska-Piasecka

12033220 994161977288769 8078349723829896459 nDziennikarka, autorka kilku tysięcy tekstów, pracowała w Wydawnictwie Miejskim Posnania, gdzie tworzyła portal kulturapoznan.pl i pełniła obowiązki redaktor naczelnej miesięcznika „IKS", autorka książek „Miasto w teatrze" i „Rozmowy wokół Zygmunta Warczygłowy", przez dwie dekady prowadziła zajęcia warsztatowe poświęcone dziennikarstwu na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, aktywnie zaangażowała się w działania Sztabu antykryzysowego na rzecz poznańskiej kultury, a także organizację Poznańskiego Kongresu Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał Pabian

Michał-Pabiandramaturg, językoznawca. Na stałe związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, wcześniej z Teatrem Polskim w Szczecinie. Interesuje się kolażem literackim i strategiami ‚mówienia’ w dramatycznych formach scenicznych. Do tej pory miał przyjemność współpracować z Marcinem Liberem, Wojtkiem Klemmem, Piotrem Ratajczakiem, Cezim Studniakiem, Marcinem Wierzchowskim, Natalią Korczakowską.