Protokół posiedzenia Komisji Artystycznej
15. Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena 2018
Środa Wielkopolska 23-25 listopada 2018r.

Komisja Artystyczna w składzie:
Małgorzata Łodej – Stachowiak – przewodnicząca Jury
Piotr Dobrowolski 
Ewa Obrębowska-Piasecka 
Michał Pabian

Po obejrzeniu 14 spektakli postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody finansowe i Statuetki Melpomena 2018
Nagroda Główna – Grand Prix Melpomeny 2018, statuetka oraz nagrodę finansową 900 zł dla teatru TU z Czarnkowa za spektakl „Szczurzysyn”
1. Miejsce, statuetkę oraz nagrodę finansową 600 zł ex aequo 
dla zespołów: 
- Teatru Amatorskiego w Mosinie BEZ KURYTNY z Mosiny za spektakl „Wszyscy jesteśmy podejrzani”
- Teatr Bynajmniej z Wieliczki za spektakl „Don Kichot” 
2. Miejsce statuetkę oraz nagrodę finansową 300 zł dla Angeliki Sokólskiej za spektakl „Ja, Mania”

Nagrody finansowe 
Nagrodę finansową 200 zł za wyrażaniem tańcem uczuć oraz sensów i bezsensów współczesności w spektaklu „Kartki z teraźniejszości” dla zespołu Projekt „w międzyczasie”

Nagrody zbiorowe
Zważywszy na to, iż Melpomena jest świętem teatru amatorskiego przyznajemy równorzędne nagrody szczególne za urzeczywistnianie jego idei
 Dla Teatru Amatorskiego w Mosinie BEZ KURYTNY 
 Dla Teatru Bynajmniej 
 Dla Kompanii Teatralnej Mamro

Nagrody Aktorskie
 Nagroda aktorska dla Iwony Balcerek z Teatru Bez Granic za rolę „Gęsi” w spektaklu „A niech to gęś kopnie” 
 Nagroda aktorska dla Jacka Kaczmarskiego Z Teatru Bez Granic za rolę „Lisa” w spektaklu „A niech to gęś kopnie” 
 Nagroda aktorska dla Mateusza Przęczki z Teatru Bynajmniej za rolę Sancho Pansy w spektaklu „Don Kichot” 
 Nagroda aktorska dla Katarzyny Wiśniewskiej z Teatru Transparentni za rolę „Eweliny” w spektaklu „Wszystkie kolory Eweliny” 
 Nagroda Aktorska dla Anastazji Żak z Teatru Otczapy za rolę Krowy w spektaklu „Ideja”

Nagrody dla instruktorów 
 Nagroda dla Beaty Bodzek oraz Joanny Napierały – instruktorek Teatru Bez Granic 
 Nagroda dla Artura Geremka – instruktora Teatru TU

Nagrody 
 Nagroda dla Doroty Antkowiak oraz Hanny Pawliczak za scenariusz spektaklu „Wszyscy jesteśmy podejrzani” 
 Nagroda dla Elżbiety Górczyńskiej za wsparcie reżyserskie Amatorskiego Teatru w Mosinie BEZ KURTYNY 
 Nagroda dla Dominiki Migoń za adaptację powieści na materiał scenariuszowy 
 Nagroda dla Filipa Wyrwy za oprawę muzyczną spektaklu „Szczurzysyn” 
 Nagroda dla Pauliny Wysockiej-Fularz za przygotowanie warsztatowe zespołu

Wyróżnienie za poszukiwanie literackie dla instruktora Teatru Otczapy Elżbiety Górczyńskiej

Wyróżnienia aktorskie 
 Wyróżnienie aktorskie dla Kingi Kani z T.Lab za rolę „Artystki” w spektaklu „be.to.NOWA legenda” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Patrycji Serafin z T.Lab za rolę „Metala” w spektaklu „be.to.NOWA legenda” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Marii Sochy z T.Lab za rolę „Dresa” w spektaklu „be.to.NOWA legenda” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Aleksandry Występek z T.Lab za rolę „Nataszy” w spektaklu „be.to.NOWA legenda”

 Wyróżnienie aktorskie dla Natalii Zaręby z T.Lab za rolę „Edytki” w spektaklu „be.to.NOWA legenda” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Filipa Borowiaka z Teatru „U Przyjaciół” za rolę w spektaklu „Gomber” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Moniki Chudej z Teatru „U Przyjaciół” za rolę w spektaklu „Gomber” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Katarzyny Safian z Teatru „U Przyjaciół” za rolę w spektaklu „Gomber” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Mikołaja Troszczyńskiego z Teatru „U Przyjaciół” za rolę w spektaklu „Gomber” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Piotra Jaśkowiaka z Teatru NP za rolę Mima w spektaklu „Rewolucja” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Jagody Książek z Teatru NP za rolę Meliny w spektaklu „Rewolucja” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Tobiasza Leśni z Teatru NP za rolę Zielonej w spektaklu „Rewolucja” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Michaliny Skotarczak z Teatru NP za rolę Szalei w spektaklu „Rewolucja” 
 Wyróżnienie aktorskie dla Marii Wieland z Teatru NP za rolę Okulary w spektaklu „Rewolucja”